Hakkımızda

Hakkımızda

Yarsuvat Hukuk Bürosu, hukuk işlerinde, birlikten güç doğar anlayışı çerçevesinde hukukçuların bir çatı altında toplanarak çalışmak suretiyle, daha verimli neticeler alabileceklerini bundan 81 yıl evvel düşünerek, bugünkü anlayıştaki hukuk bürosu oluşumlarının temelini hayata geçiren Av. İhsan Yarsuvat tarafından kurulmuştur.

İstanbul Barosu’na kayıtlı en eski avukatlardan biri olan merhum İhsan Yarsuvat, 1908 yılında Ceyhan’da doğmuştur. Ailesi ile birlikte İstanbul’a gelmiş ve İstiklal Lisesi’nden mezun olmuştur. Yüksek tahsilini İstanbul Hukuk Fakültesi’nde tamamlamıştır. Sırası ile Manavgat ve Saray yargıçlıklarında, daha sonra Ödemiş ve İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi üyeliklerinde bulunmuş, ileriki yıllarda İstanbul Cumhuriyet Savcı Yardımcısı olarak görev yapan İhsan Yarsuvat, Basın Bürosu Şefliği’ne tayin edilmiş ve 3. Asliye Ceza ve Ağır Ceza mahkemelerinde savcı olarak görev yapmıştır.

1941 yılında bu görevlerinden istifa ederek İstanbul Barosu’na kaydolmuş ve avukatlık mesleğini sürdürmeye başlamıştır. Bu tarihlerde Yarsuvat Hukuk Bürosu faaliyete geçmiş ve bu faaliyet hukuk camiası tarafından çok olumlu bir girişim olarak takdir toplamıştır. Yarsuvat Hukuk Bürosu kuruluşunun başlangıç yıllarında farklı dallara mensup üniversite profesörleri, eski hâkim ve savcıları bünyesine katarak daha da güçlenmiştir. 1952 yılında Dumlupınar Denizaltımızın Çanakkale Boğazı’nda bir kaza sonucu İsveç Şilebi Naboland ile çarpışmak suretiyle batması sonucu açılan davada, kamuoyu önünde suçlu görülen Naboland Şilebi Kaptanı Oscar Loranzon’un müdafaasını alan İhsan Yarsuvat müdafaayı bizzat yürütmüştür. Av. İhsan Yarsuvat, herhangi bir zanlıyı suçlu ilan etmeden evvel onun savunma hakkının da kutsal olduğunu bütün kamuoyuna anlatarak, bir devrime imza atmıştır.

Av. İhsan Yarsuvat, 1964–1965 döneminde İstanbul Belediye Meclisi Üyeliği'ne seçilmiş ve 2 dönem Belediye Meclis Başkan Vekilliği yapmıştır. 1967–1968 yıllarında Adalet Partisi İl Başkanlığı da yapan Yarsuvat, 1932 yılında kendisi gibi hukukçu olan merhum Nimet Yarsuvat ile evlenmiş ve dört erkek çocuk sahibi olmuştur (Erdem, Duygun, Hüseyin ve Ali). Av. İhsan Yarsuvat 8 Mart 1981 tarihinde hayata veda etmiş ve Yarsuvat Hukuk Bürosu oğulları Av. Prof. Dr. Duygun Yarsuvat ve Av. Hüseyin Derin Yarsuvat'a miras kalmıştır. Yarsuvat Hukuk Bürosu, işe gönülden sarılan Yarsuvat kardeşlerin üstün gayretleriyle geçen zaman içerisinde farklı dallarda uzmanlaşmış avukatları bünyesinde toplayarak baba vasiyetini yerine getirmiş, modern hayatın ihtiyaçları çerçevesinde geniş bir kesime hitap etmeyi ilke edinmiştir.

Yarsuvat Hukuk Bürosu'nun başında bugün, Av. Hüseyin Derin Yarsuvat’ın 22 Mayıs 2012 tarihindeki vefatından sonra oğlu Av. Alikonur Yarsuvat görev yapmaktadır.

Yarsuvat Hukuk Bürosu | Anasayfa | Hakkımızda | İş Bölümü | Bize ulaşın

Halide Edip Adıvar Mahallesi, Darülaceze Caddesi, Akın Plaza, No: 3, Kat: 8, 34384 Şişli - İstanbul

Tel: (212) 325 00 00

Telif Hakkı © 2009 Yarsuvat Hukuk Bürosu. Tüm hakları saklıdır.

Bu sitede paylaşılan bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlı olup, Türkiye Cumhuriyeti Barolar Birliği’nin ilgili düzenlemeleri uyarınca reklam, teklif, hukuki öneri veya danışmanlık teşkil etmez.

Bu sitenin tüm tasarım ve uygulaması zwanga tarafından yapılmıştır.

掌握哺乳期丰胸的最佳时间,哺乳过程中粉嫩公主丰胸产品,婴儿吸吮乳头的动作会不断刺激母亲乳房内分泌乳汁的乳腺组织丰胸达人,乳腺组织接受外界刺激越多就越发达,这与肌肉运动越多便越结实的道理一样丰胸食物。因此,坚持母乳喂养的母亲在哺乳期后,乳房会变得更大、更坚挺,而并非松弛、下垂丰胸方法